Články

Alergie na bílkovinu kravského mléka je nejrozšířenější potravinovou alergií u novorozenců, kojenců a batolat do 3 let věku. V 90% případů vymizí do 6 let věku. Uvádí se, že jí trpí asi 4% narozených dětí, čísla však budou pravděpodobně vyšší. Tato diagnóza potkala i mou kojenou dceru. Jak jsme na ABKM přišli, jak s ní fungujeme a proč u nás...

Jste ve třetím trimestru těhotenství a pomalu se začínáte připravovat na porod. Nejlepší kombinací je příprava nejen té fyzické, ale i psychické a duševní stránky po celé těhotenství. My se dnes zaměříme na jídlo - potraviny, které nám usnadní fungování těla i mysli v posledním trimestru. Proč? Protože zdravé, silné a prosperující tělo je...

Bolest nebo tlak v žaludku, pálení žáhy, zápach z úst, nadýmání, říhání.. to vše mohou být příznaky přemnožené žaludeční bakterie Helicobacter pylori. Infekcí trpí až 50% světové populace, přičemž dlouhodobě neléčená zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny žaludku.

Možná jste o této psychoterapeutické technice slyšeli, anebo jste nějakého příznivce uzemnění potkali. O co se tedy přesně jedná? A proč jí věnuji článek?

S podzimní a zimní sezónou se pravidelně objevují doplňky stravy s vitamínem D. Píše se o něm jako o nedostatkovém vitamínu, údajně má preventivně pomáhat proti nákaze novým koronavirem. Víte, proč je vitamin D důležitý, jakou roli v lidském těle zastává? A skutečně jej musíme suplementovat?