Články

Metabolický syndrom je civilizační onemocnění postihující až 30 % světové populace. Jedná se soubor zdravotních odchylek, které zvyšují riziko aterosklerózy, kardiovaskulárních chorob, nádorových onemocnění, nebo cévní mozkové příhody. Tímto se metabolický syndrom nepřímo stává nejčastější příčinou úmrtí naší populace.

Všechny zodpovědné nastávající maminky zajímá, jak se stravovat během těhotenství. Ve společnosti koluje spousta mýtů a mnohé mohou spíš uškodit. Jak nejlépe pomoci správnému vývoji miminka, a jak své tělo připravit na porod a následné kojení?

Dnes si dovolím odpočinkový formát, pokud dovolíte. Ráda bych vám totiž napsala něco o mém vztahu k domácímu kuchtění...

Ve čtvrtek 13.2. se v brněnském kino Scala konala přednáška na téma imunity a psychosomatiky. O souvislostech mezi jednotlivými pilíři psychosomatiky a jejich vlivu na zdraví nám vyprávěla psycholožka Mgr. Michaela Fialová.

Každoroční období plné spěchu, stresu, utrácení peněz a obžerství. Na Štědrý den si pár hodin užijete pohodu a následně absolvujete návštěvy příbuzných s pocitem, že už zase budete jenom jíst.