Rekvalifikační kurz s NutriAcademy s.r.o.

06.08.2019

Nechci předávat nepodložené informace. Potřebuju rozumět lidskému tělu, složení potravin, makroživinám a všechno mi to musí dávat smysl. Proto jsem se přihlásila na rekvalifikační kurz se závěrečnými zkouškami. Protože na internetu je často jen překroucená pravda.

Dne 1.7. mi začal rekvalifikační kurz u NutriAcademy. Přišla mi skripta, prezentace, úkoly, nutriční software. Každou volnou chvíli jsem trávila s knihami v ruce, kalkulačkou a notebookem, dávala si dohromady jednotlivá slova a jejich význam. Pak jsem začala vypracovávat průběžné úkoly. Až na konci července nastal týden prezenční výuky.

Pět dní po sobě, 8 hodin v kuse v učebně s odborníky. Takhle probíhal můj první vyučující týden, ve kterém jsme mluvili o biotechnologii potravin, výživové hodnotě, biologii člověka, trávení, chemických vzorcích, reakcích, nemocech trávícího traktu, mikroorganismech a živinách, bazálním metabolismu. Nesmím zapomenout ani na měření pomocí BIA (bioimpedanční analýzy)!

Teprve na konci týdne všechno do sebe zapadlo, a já pochopila složitý proces s jednoduchými pravidly. 

Poslední dva dny výuky jsme se s kolegyněmi učili skládat a počítat jídelníčky na míru. Pro sportovce, těhotné ženy, redukci hmotnosti, navýšení hmotnosti, rýsování, diabetika, racionální stravování. Znovu jsem si oprášila matematiku, zapojila logiku a selský rozum. Naučila jsem se poskládat výživu člověku, který potřebuje pomoc. 

Na závěrečném testu o 40 rozepisovacích otázkách jsme strávili 90 minut. Vyzkoušeni jsme byli ze znalostí nejen biologie a složení lidského těla, ale i z výroby potravin, výžovových hodnot, makroživin, vitamínů, prvků, chemického složení, matematických vzorců, hormonů a nemocí. Zkrátka všeho, co by člověk zabývající se stravou měl znát. :)

Test je úspěšně za mnou a čeká mě finále - závěrečná práce. Nyní dokončuji celou práci o 38 stranách výpočtů a zdůvodňování konkrétních kroků, které ve svém racionálním modelovém jídelníčku na míru používám. Vycházím z konkrétních hodnot s konkrétními daty. Práci do 15.8. zasíláme paní doktorce ke kontrole a poté, co má práce bude obhájena psanými argumenty, se stanu certifikovaným Poradcem pro výživu.

Z osobního hlediska mi celý kurz neskutečně pomohl objasnit věci, kterým jsem při samovzdělávání nerozuměla. Nyní mi všechna fakta z biologie, genetiky, o mikroorganismech a trávení zapadla do jednoho velkého celku. Všichni vyučující byli neskutečně vzdělaní a ochotní lidé. Předali mi vše, co mohli, i když s některými informacemi naložím jinak.

Ne všechny názory jsou mi blízké, protože jsem si stanovila svou vlastní cestu. Ale základní kameny jsou pro nás všechny stejné a to je podstatné. Má cesta vede k lidem, kteří CHTĚJÍ. Změnu, zdraví, radost, vědomosti, život.

Ivet

Základem všeho je CHTÍT. I ve výživě.
Základem všeho je CHTÍT. I ve výživě.