Pohyb

V dnešní době se většina z nás potýká s nedostatkem pohybu. Nyní nemluvíme jen o sportu, ale o jakékoliv aktivitě spojené s prací celého těla. Začíná to v dětství ve školních lavicích, pokračuje v dospělosti sezením v práci a končí stářím stráveným u televize.

Jsme stvořeni k pohybu. Vyvinuli jsme se proto, abychom chodili a naše tělo je přizpůsobeno k tomu denně ujít i desítky kilometrů. Nemusíme se dřít v posilovně, abychom byli zdraví. Důležité je hýbat se.


Chůze je nejpřirozenější druh pohybu, který můžeme aplikovat kdykoliv a kdekoliv. Stačí vynechat jednu jízdu tramvají, vystoupit o zastávku dřív anebo se odpoledne projít a vyčistit si hlavu. Sami znáte tu potřebu protáhnout se po hodině sezení. Není divu, tělo nechce zakrnět.

Stačí jen malá změna k tomu, abychom si zlepšili zdraví a náladu během dne. Řešením je pohyb - ať už přirozený, tak i v podobě sportu. Pohybem procvičujeme svaly celého těla, zpevňujeme ho a posilujeme celý organismus. Rozproudíme krev, vyčistíme hlavu, zlepšujeme imunitu, zvyšujeme vytrvalost a výkonnost. Zároveň si spravíme náladu díky vyplaveným endorfinům. 

Pohyb je součástí zdravého životního stylu a jako takový bychom ho měli brát. Ne jako povinnost nebo potřebu k hubnutí.